Faizler yükseldi parası olan paradan para kazanmaya başladı… Bankaya 200 bin lira yatırırsanız ne kadar faiz alırsınız?

Faizlerin her geçen gün artması vatandaşları mevduat faizlerine yöneltti. Nakit parası olanlar internette faiz oranlarını araştırıyor. Peki 200 bin liranın 1 yıllık faiz getirisi ne kadar? İşte ayrıntılar…

Finans7.com’un haberine göre önceki gün TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerine sunum yapan TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, mevduat hesaplarındaki artış ve KKM hesaplarındaki düşüşü şu şekilde aktardı:

Arsa, arazi, tarla almak isteyenler bu haber sizi ilgilendiriyor!

“Mevduat gelişmelerine baktığımızda ise ağustos sayındaki kur korumalı hesaplardan Türk lirası vadeli mevduata geçişi teşvik eden kararlarımızın olumlu yansımalarını gözlemlemekteyiz. Eylül ayı itibarıyla toplam mevduat artışının sürükleyicisi, belirgin şekilde artan Türk lirası mevduat hesapları olmuştur.

İlber Ortaylı’dan gençlere altın niteliğinde 6 tavsiye

Nitekim, düzenlemeler neticesinde, 22 Eylül itibarıyla son dört haftada KKM bakiyesi 64 milyar TL gerilerken TL mevduatları 465 milyar TL artmış ve yabancı para mevduatları da 3,2 milyar dolar gerilemiştir”

Yapay zeka dünyadaki en popüler yemekleri açıkladı! Bakın listede hangi Türk yemeği var

MEVDUAT FAİZİ HESAPLAMA

Peki 200 bin liranızı mevduata yatırırsanız en yüksek faizi veren bankadan yılda ne kadar para kazanırsınız? Gelin birlikte hesaplayalım.

En pahalı internet hangi ülkede? Türkiye’nin sırası şaşırttı

200 BİN LİRANIN 1 YILLIK FAİZ GETİRİSİ FIRLADI! İŞTE GETİRİSİ

200 bin liranızı bankaya yatırmanız durumunda 12 ay sonra faiz getirisi ile birlikte toplamda 305 bin 146 TL’niz olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x