Evinin önünde tanımadığı birinin saldırısına uğradı: Sanık duruşmada suçunu itiraf etti

Türiye Baraolar Birliği personeli Özlem Şeyda’nın evinin kapısının önünde uğradığı saldırı sonucu yaralanmasına dair açılan davanın ilk duruşması bugün Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Şeyda’yı vücudunun farklı yerlerinden yaralayan ve ‘öldürmeye teşebbüsten’ yargılanan sanık T.K., ilk ifadesinden farklı ifade verdiği için tanıkların dinlenmesi amacıyla duruşma 26 Nisan 2024 tarihine ertelendi.

DURUŞMADA SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

2023 yılının eylül ayında Türkiye Barolar Birliği personeli Özlem Şeyda, işten çıkıp dolmuşa bindi. Evinin yakınında dolmuştan inen Şeyda, yürümeye başladı. Bu sırada takip edildiğinin farkında olmayan Şeyda, evinin bulunduğu apartman kapısının önünde arkadan saldırıya uğradı.

Şeyda’yı kesici aletle vüdcunun farklı yerlerinden yaralayan saldırgan, Şeyda’nın çığlıkları üzerine olay yerine gelen komşular sayesinde yakalandı. Gözaltına alınan saldırgan ilk ifadesinde oradan tesadüfen geçen biri olduğunu ve olayı gerçekleştirmediğini söyledi.

Saldırgan bugün görülen duruşmada, ilk ifadesinin aksine saldırıyı gerçekleştirdiğini itiraf etti. Sanık T.K., söz konusu gün alkollü olduğunu, olayı tam hatırlamadığını ve saldırıyı neden yaptığını bilmediğini ifade etti. Şeyda, tanımadığı bir kişi tarafından neden böyle bir saldırıya uğradığını anlamadığını belirterek hala olayın şokunu yaşadığını dile getirdi.

Önce Çocuklar ve kadınlar Derneği adına avukat Hediye Gökçe Baykal ve avukat Burak Yılmaz’ın takip ettiği davaya Ankara Barosu Başkanı Mustafa Köroğlu, yönetim kurulu üyeleri, TBB Türavak Genel Sekreteri Burcu Mine Gargın, Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezi ve TBB Hukuk Müşavirliği de destek verdi.

24 Nisan’a ertelenen bir sonraki duruşmada tanıklar dinlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x