‘Değişimcilerin’ adayı sanıldı: Genel Merkezci çıktı

CHP İstanbul İl Başkanlığı için adaylığını açıklayan ve değişimcilerin adayı olarak kamuoyuna sunulan Özgür Çelik’in aslında Genel Merkez’in adayı olduğu anlaşıldı.

gdh.digital’den Mahmut Aydın’ın aktardığına göre CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Bahçelievler CHP İlçe Başkanı Özgür Çelik’in kendisinin adayı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Özgür, benim adayım. İstanbul’da Özgür Çelik’e Ankara’da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğim.”

Çelik’in adaylığının nasıl belirlendiğini anlatan Toprak, şunları anlattı:

“6 ay önce diğer ilçe başkanlarının da desteğini alan Özgür Çelik’in adını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sundum. ‘Anlaştıysanız tamam’ dedi. Ekrem İmamoğlu da herhangi bir aday çıkarmadı. Hatta partimizin 100. kuruluş yıldönümü olan 9 Eylül’de Özgür Çelik’i Anıtkabir’de partililerimize İstanbul İl Başkanı Adayı olarak tanıttım. Özgür, benim adayımdır ve seçimi kazanacak. Özgür, değişimcilerin ya da başka bir grubun adayı değil.”

Bu noktada Cemal Canpolat’ın Ekrem İmamoğlu ile çok yakın olduğunu hatırlatan Toprak, şu açıklamayı yaptı:

“Sonra Cemal Canpolat birden Genel Merkezci oldu. İsmini vermek istemediğim bazı arkadaşlar Cemal Canpolat’ı adaylığa ikna etti.
Toprak, her zaman Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğunu vurgulayarak, seçim sürecinin Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile geçirilmesini ve Nisan ayından sonra da daha çağdaş ve daha demokratik bir parti programı hazırlanmasını istediklerini söyledi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x