Davutoğlu fotoğrafı gündem oldu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Filistin için 12 maddelik eylem planı açıkladı. Davutoğlu, “Sayın Erdoğan’a sesleniyorum Filistinli kardeşlerimizle dayanışmak için derhal ulusal yas ilan edin… TBMM ve Sayın Karamollaoğlu da uygun görürse arkadaşlarımıza talimat olarak iletiyorum. Derhal bir TBMM heyeti oluşturulsun, Dışişleri Bakanlığı’na ve Mısır’a müracaat ederek bu bombalanan hastaneyi görmek üzere BM’ye müracaat ederek hastaneye gitsin. Buradan konuşmakla olmaz gitsinler ve hastanenin ne halde olduğunu görsünler” dedi.

Ahmet Davutoğlu 12 maddelik eylem planlarını aynı zamanda sosyal medya hesabından da paylaştı.

Bu paylaşımın altına Davutoğlu’nun dışişleri bakanlığı döneminde mevkidaşı ABD’li Hillary Clinton ile tokalaştığı anlar paylaşıldı.

Davutoğlu paylaşımı nedeniyle de eleştirilere neden oldu.

CLINTON İLE NEDEN TOKALAŞTI

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Libya’yla ilgili toplantıya katılan dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile görüşmüştü.

Görüşmede Davutoğlu “bu gece ikinci torununun doğduğunu” söyleyince Clinton, çok sevindiğini belirterek, kendisini “çak” yaparak kutlamıştı.

Davutoğlu’nun “darısı başınıza” sözü üzerine Clinton “şu ana kadar böyle bir durum yok, belli değil” diyerek gülümsemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x