Soruşturmada Dikkat Çeken Detay: Dilan ve Engin Polat’la Beraber Aile Hekimi de Gözaltına Alınmış

Haklarında çıkan kara para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gözaltına alınan Dilan ve Engin Polat, geçtiğimiz saatlerde sevk edildikleri mahkemede tutuklandı. Tüm hızıyla devam eden soruşturmada dikkat çeken bir detay daha ortaya çıktı.

Bir süredir kara para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gündemden düşmeyen Dilan ve Engin Polat, 1 Kasım sabahının ilk ışıklarında yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı.

Dün 23.45’te sorgusu biten Dilan ve Engin Polat’ın altı saatten uzun süre ifade verdiği ve haklarındaki bütün suçlamaları reddettikleri belirtilmişti.

24 şüphelinin gözaltına alındığı ilk operasyondan 18 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlanınca Anadolu Adliyesine sevk edilmişlerdi. Mahkemeye sevk edilenler arasında olan Engin Polat ve Dilan Polat tutuklandı.

Çiftle beraber tutuklanan 10 kişi arasında Engin Polat’ın kardeşi Alper Kürşat Polat, babası Sezgin Polat, Dilan Polat’ın kardeşleri Sıla Doğu ve Can Doğu da var.

Dilan ve Engin Polat davası tüm hızıyla devam ederken Halk TV’nin özel haberine göre, soruşturmada dikkat çeken bir detay daha ortaya çıktı.

Gözaltına alınan isimlerden birinin de Aile Hekimi olarak görev yapan Yeşim Altınkalem Dalkıran olduğu anlaşıldı.

Savcılık, Dr. Dalkıran’ı da tutuklanması talebi ile sulh ceza hakimliğine sevk etti fakat Dr. Dalkıran, hakimlik sorgusu sonrası adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x