Keman Virtüözü, Anne ve Meslektaşlarını Zehirlemeye Teşebbüs Suçundan Hapis Cezası Aldı

Schleswig Holstein Senfoni Orkestrası’ndan bir keman virtüözü, annesini ve iki meslektaşını sıçan zehiri ile öldürmeye teşebbüs ettiği için 23 Ekim 2023’te altı buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

62 yaşındaki adam, Temmuz 2023’te mahkemede göründü ve tehlikeli yaralama ve cinayet teşebbüsü suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı. İddiaya göre, 93 yaşındaki annesinin yaşadığı bir huzurevinde Eylül 2022’nin başlarında annesinin yemeğine zehir karıştırdı. Konser turundayken, zehirli brodifacoum ile karıştırılmış sarımsaklı bir dip sos verdiği söylenen iki orkestra üyesi – başka bir keman virtüözü ve bir çellist – vardı.

Zehri içtikten sonra üç kurban da ciddi şekilde hastalandı ve hayati tehlike arz eden pıhtı bozukluklarından muzdarip oldular, ancak hepsi hayatta kaldı.

The Times’a göre, Hanover’daki bir mahkemede adamın Flensburg, Almanya’daki orkestranın baş kemancısı ve lideri olduğu üç on yıl boyunca görev yaptığı belirtildi. Orkestranın yeni müzik direktörüyle anlaşmazlığa düştükten sonra, bölüm içinde rütbesi düşürüldü. NDR’nin bildirdiğine göre müzisyen, orkestra içinde ‘zorbalık’ hissettiğini ve depresyon ve intihar düşünceleri yaşadığını ifade etti.

Adam, annesini öldürmeye teşebbüs ve meslektaşlarının tehlikeli bir şekilde yaralanmasına altı buçuk yıl hapis cezası aldı. Savcı, adamın çevrimiçi olarak sıçan zehri sipariş ettiği gerçeği nedeniyle on iki yıl hapis cezası talep etmişti. Ancak adam, mahkeme süreci boyunca masumiyetini iddia ederek annesini ‘sevgili annesi’ni incitmek istemediğini ve iki orkestra meslektaşıyla ilişkisini yakın olarak tanımladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x